top of page

UUS SARI "Allez" Normann Copenhagenilt!


 

Uue põlvkonna kohvikutoolid


Normann Copenhagen esitleb oma uut Allez kollektsiooni toolidest ning laudadest, mis on valmistatud puhtast polüpropüleenist nii siseruumides kui ka välitingimustes kasutamiseks. Allez´i tool kutsub Teid võtma hetke puhkuseks selles urbanistlikus elustiilis, kus meid ümbritsev ruum on sageli piiratud ja mängu tuleb disaini oluline roll.Prantsuse mõjutused


Allez´i disain vihjab Prantsuse linnaelu ja bistrookultuuri tekkele hilistel 1800-ndatel, mis on sellest ajast alates muutunud populaarseks eluviisiks üle kogu maailma. Allez annab traditsioonilisele kohvikutoolile kaasaaegse välimuse ning kohandub veelgi paremini rohkematesse keskkondadesse.
Disain


Tooli arendus, mis vastaks kaasaaegsetele ootustele kui ka paindlikule disainile, võttis mitu aastat aega. Õige lahenduse leidmiseks töötasid koos nii disainerid, tootjad kui insenerid ning peale lõputuid arvutusi ja vastupidamiskatseid valmis ülikerge, kuid vastupidav Allez tool. Selle orgaanilised kurvid meenutavad keha kuju ning koos tugevdatud seljatoega tagab see optimaalse istumismugavuse.
 

Disainer Simon Legald-i arvates teeb tooli nii innovatiivseks ja ainulaadseks selle kohandumisvõime erinevates keskkondades. Ta toob välja, et enamik toole põhineb konstruktsioonil, mis koosneb kestast ja raamist. Lõhkudes aga tooli erinevateks komponentideks, saab seda ka erinevalt vormida ja kohandada. Allez´i tool on saadaval viies erinevas ajatus toonis, millest igaüks peegeldab kaunist põhjamaa loodust. Neutraalses värvipaletis roheline, hall, soe hall, must ja valge võimaldavad toole paigutada nii interjööri kui ka eksterjööri ning värviskaala valik toetab soovi disaini järele, mis jääks asjakohaseks ka edasisteks põlvkondadeks.Minimaalne materjalikasutus, optimaalne tugevus


Allez´i põhiosa on vormitud polüpropüleenist, väga vastupidavast ja termoplastilisest materjalist, mida saab puhtal kujul mitmeid kordi uuesti töödelda ja taaskasutada. Tooli kuju on tehtud läbi survevaluvormi, kus gaas pumbatakse vormi ning seejärel kujundatakse soovitud tulemuseni. See tehnika võimaldab toota kasutades minimaalset materjalikogust, samal ajal tugevust suurendades. Seetõttu kaalubki Allez´i tool vaid 3.6 kg. Vaatamata selle kergele kaalule vastab tool Euroopa 2. taseme standarditele (EN 16139: 2013 ja EN 1022: 2005) ja ANSI / BIFMA X5.1 - 2017, mis klassifitseerib disaini raskeks kasutamiseks kõrge kasutajaintensiivsusega piirkondades, näiteks lennujaamades terminalides, õppeasutustes ja ööklubides.


 

Tööstuslik inspiratsioon


Ajendatuna soovist luua vastupidav disain, otsis Normann Copenhagen inspiratsiooni teistest tööstusharudest nagu uuenduslik autotööstus, kus disaini eluiga pikendatakse toote osi uuendades. Normann Copenhagen on toonud sama põhimõtte ka mööblitööstusesse Allez´i komponendipõhise tooliga, mida saab lahti võtta, taaskasutamaks materjali ning pikendades seeläbi toote eluiga.


Allez´i tooli komponente on saadaval mitmes erinevas variandis, mis võimaldab tarbijal kujundada vastavalt isiklikule stiilile ja vajadustele oma tooli. Allez´i kollektsioon sobib kasutamaks nii siseruumides: köökides, söögitubades kui ka välikeskkonnas: terrassidel, kohvikutes, ooteruumides jne. Mõeldes erinevatele ilmastikutingimustele on toolile moodustatud ka väike ava vee äravoolu jaoks. Veelgi suurema mugavuse tagamiseks on tooli võimalik tellida ka polstriga. Välitingimustes kasutamiseks välipolstriga. Raamile soojuse ja kontrasti lisamiseks on tooli jalad saadaval ka tammepuidust.


 

Kohvikutooli kaaslane


Allez´i seeria sisaldab ka lauda, mis koosneb malmist alusest ning valikust erinevatest lauaplaatidest. Inspireerituna klassikalisest kohvilauast kuulub valiku hulka marmor, lisaks must- või looduslik tammespoon ning kõiki lauaplaate saab tellida nii ümmarguse kui ka kandilisena. Kõik valikus olevad kombinatsioonid võimaldavad täpselt sellist kujundust nagu Teie soovite.
 

Keskkonnale mõeldes


Allez tuleb eraldiseisvate osadena ja tarnitakse pakituna. Seda tüüpi ruumisäästlike pakendite kasutamine vähendab CO2 heitkoguseid. Tooli kokkupanek on hoolikalt läbimõeldud ning kliendi jaoks lihtsaks tehtud. Saadetisega on kaasas väike tööriistakomplekt ja kasutusjuhend, mille abiga käib tooli kokkupanek vaid mõne minutiga. Individuaalse vajaduse korral saab Allez´i tellida ka kokkupanduna.
 

PARK GREEN 


WHITE 


WARM GREY 

GREY 

BLACK 


 

Normann Copenhagen on disaininud ka mitmekülgse laudade seeria, mis tänu oma kohanemisvõimele sobib igale poole. Kollektsioon põhineb leidlikul kontseptsioonil: terasest või alumiiniumist raame saab kombineerida laia valikuga ümmarguste või kandiliste lauaplaatidega. Elegantselt hõljuvad plaadid läbimõõduga 60-150 cm, võimaldavad laudade mitmekülgset kasutamist kohvi-, söögi-, kontori- või kõrvallaudadena. Peen valik Itaalia marmorplaate toonides “Black”, “White”, “Coffee” ja ”Sand” annavad igale kujundusele eksklusiivse ilme. Kui tammespoonist lauaplaadid on mõeldud siseruumides kasutamiseks, siis roostevabast terasest ning marmorist laudu saab aastaringselt nautida ka väljas.


 

“Lunar”


Viidates selle täiskuu siluetile, on Lunar saadaval kuuel kaunil pinnal uhkest marmorist ja soojast tammest. Kõrgusvariantidega 40cm või 45cm võib laudasid paigutada kas eraldi või komplektina, et luua ainulaadne dekoor.


 

“Scala”


Scala-le iseloomulik raam koosneb neljast sambast, mille kompositsioon sõltub erinevast vaatepunktist. Tugevale terasest alusele saab lisada tammespoonist, marmorist või roostevabast terasest lauaplaadi. Scala on saadaval nii kohvi-, kohviku-, kui ka söögilaua suuruses. Laua läbimõõdud on 130cm või 150cm.

 

“Allez”


Allez´i seeria on Normanni kõige uuem kogu. See mitmekülgne laua ja tooliduo on mõeldud nii väljas kui siseruumides kasutamiseks. Allez´i lauda iseloomustavad elegantsed jooned ning silindrikujuline malmist kolme või nelja jalaga alus. Reguleeritavad jalad on disaini integreeritud, see oluline täiendus stabiliseerib lauda ebatasastel pindadel. Allez pakub valikut ümarate ja kandiliste lauaplaatide vahel: eelkõige väliskeskkonnas kasutamiseks roostevaba teras, siseruumide jaoks mõeldud must või naturaalne tammespoon või neisse mõlemasse sobiv marmor. 

“Form”


Form-i seeria sai alguse 2014. aastal ja alates selle väljatulekust, on seeria edasi arenenud ning laienenud. Uusim täiendus on neljas erinevas kõrguses 65cm-110cm saadaval Form kohvikulaud. Lihtne, kuid elegantne kohvikulaud koosneb mustast silindrikujulisest terasest alusest, mida saab siduda erinevate lauaplaatide võimalustega. Valida saab ringikujuliste või kandiliste plaatide vahel, mille materjalid varieeruvad naturaalse või mustaks lakitud tammespooni, matt-terase või nelja erinevat sorti marmori “Creamy Sand”, “Dark Brown”, “Black”, “White” vahel. Kuigi Form-i kohvikulaud on loogiline valik restoranide ja fuajeede sisustamisel, sobib see ideaalselt ka väikese köögilauana kodusesse interjööri.
 
 

Comments


Viimased postitused
bottom of page