top of page

Soome elamumess 2023

Oleme peale suvepuhkust tagasi töölainel ja toome teieni selleaastase Soome elamumessi uudised: mida tasuks silmas pidada kodu ostmisel? Kuidas luua isikupärast, aga aegumatut kujundust? Millises stiilis kodud trendikad on?


Sel aastal viis mess meid maalilisse mereäärsesse linna Loviisa. Elamurajooni oli ehitatud 25 hoonet, sealhulgas kortermaja, ridaelamud, eramajad ja merevaatega villad. Esmakordselt võis näha ka ujuvmaja kai ääres!


Loe postitusest lähemalt:Kõik algab planeerimisest

Elamurajoon jagati erinevateks osadeks vastavalt hinnaklassile: korterid, mis on ruutmeetritelt väiksemad ja ka odavamad, paigutati metsa äärde, lähemale peateele ja transpordile. Ridaelamud olid keskel ning seal arvestati väikepere vajadustega: lähedal olid mänguväljakud ja promenaad, mida mööda jalutada. Kõige kallimad merevaatega villad olid tasapinnast kõrgemal kaljusemal alal ning sinna viisid eraldi sissesõiduteed. Igal majal oli eritasandiline tagahoov koos saunamajakese, abihoone, lõkkeplatsi või basseiniga.


Nutikad lahendused

Sisekujunduse juures oli samuti suurt rõhku pööratud planeeringutele. Igal kodul, olenemata selle hinnaklassist, oli majapidamisruum, mida ka oma klientidele alati soovitame. Vastavalt elanike vajadustele, oli seal võimalus lemmiklooma pesemiseks, koristus- ja majapidamistarvikute hoiustamiseks ning mugavaks pesu kuivatamiseks. Kõigis suuremates vannitubades leidus korralik saun ja eesruum, magamistubades walk-in garderoob ja elutubadele lisaks hobitoad koduse treeningu tegemiseks, kodukontori pidamiseks või loomingulise tegevuse jaoks.Skandinaavia x Vintage

Stiililiselt olid kodud klassikalised ja Skandinaavialikud: palju neutraalseid toone, üksikuid värvitäppe ja puitu. Muidugi oli ka teistes stiilides sisustusi, nagu japandi, eklektika või boho, kuid ka nendes domineeris heleda puidu kasutus. Mööbliga toodi ruumidesse veidi vintage-hõngu ning mitmed esemed olidki restaureeritud. Eriti tore oli näha disainiklassikaid nii valgustite, aksessuaaride kui mööbli valikus: Panton S-chair, Arco põrandavalgusti, Carl Hanseni söögitoolid, Astep valgusti, Gubi kohvilauad, Marimekko lauanõud, vaasid ja palju muud.
Minimalistlik ja praktiline

Köögid on saanud uue tähenduse ja muutunud üheks elutoaga, olles avatud akende ja kaunite vaadete poole, et ka söögitegemise aeg oleks nautimiseks. Köögisaar annab võimaluse suhtluseks, toimib lisa-söögilauana ja on väga praktiline asjade hoiustamisel. See annab võimaluse ülemised köögikapid ära kaotada ja luua nende asemel minimalistliku riiuli, millel oma kõige ilusamaid dekoratsioone eksponeerida. Toonide poolest armastatakse köökides neutraalseid beežikaid või maalähedasi rohelisi, mis ümbritseva loodusega ühte sulavad. Vähestes kodudes oli ka näha tumedat puitu ja ühes ainsas musta tooni, niisiis saab öelda, et hetkel on moekad pigem heledad ja minimalistlikud köögid, millele aktsendiks tugeva mustriga marmor või vastupidi toon-toonis kivitasapind.Samasugune lihtsus liikus ka magamistubade kujundusse, kus kasutati minimaalselt mööblit, garderoobikapid olid integreeritud ja sulasid seinaga ühte ning suuremates tubades peitsid end walk-in lahendusse. Materjalidest oli esikohal puit, mida kasutati nii põrandatel, seintel kui lagedes ning mõne kodu puhul lisaks magamistoale ka elutoas, köögis ja muudes ruumides.Laste magamistoad olid väga mängulised: eri mustritega tapeedid, värvilised padjad, vaibad ja muud dekoratsioonid ning montessori-mänguasjad muutsid toad elavaks ja vahvaks!Trendid vannitubades

Tõeliseks üllatajaks olid aga vannitoad, kus oli varasema aastaga võrreldes näha suurt arengut. Lisaks sanitaartehnikale oli rõhku pandud plaadivalikule ja dekoratsioonidele. Kõige trendikamad olid kitsad ristkülikukujulised glasuuritud plaadid eri toonides. Luksuslikumates kodudes ilutsesid suuremõõdulised marmor-või naturaalset kivi imiteerivad plaadid. Kui eelmisel aastal kasutati põrandal ja seintel pigem samu plaate, siis sel korral kasutati põrandal neutraalseid ja seintel aktsentplaate. Mitme vannitoa kujunduses oli näha vaskseid segisteid: samuti trendikas valik!Hubane “hygge” või minimalistlik skulpturaalne stiil?

Elutubasid oli sel aastal kahte tüüpi: hubaselt sisustatud pesad, mille diivanid kuhjati patjade ja pleedidega ning meeleolu loomiseks lisati vaipu, valgusteid, dekoratsioone ja kunsti. Vastandiks minimalistlikud vormile keskenduvad elutoad, kus põhirõhk on kivist diivanilaual või skulpturaalsel mööblil. Nagu Soomes kombeks, on elutoad viidud teisele korrusele, kust avaneb kaunis vaade merele ja loodusele.Sellised muljed siis Loviisast:) Loodame, et leidsid siit inspiratsiooni ja võib olla isegi uusi ideid!


Commentaires


Viimased postitused
bottom of page