Nõudlus kinnisvarale on täna suurem kui kunagi varem. Turu aktiivsus on eriti kõrge Harjumaal, kus ostujõud ületab pakkumist ning seeläbi on hinnad aina tõusvas järgus. Tänu sellele saavad hoogu aga uusarendused, kuhu saab korteri, ridaelamu või maja osta juba planeerimisjärgus. Oleme pika töökogemuse jooksul aidanud palju kliente, kes soetasid endale kodu uusarendusse, kuid elamu valmimisel ilmnes suur hulk probleeme. Kuidas sellist olukorda vältida?
Tutvu kinnisvaramaailmaga
On oluline, et oleksid teadlik erinevate arendajate senistest projektidest: mis kvaliteet on tehtud tööl, kuidas on arvestatud kliendi huvide ja vajadustega jne. Samuti tuleks silma peal hoida kinnisvaraportaalidel, et oleksid kursis nii uute kui ka juba olemasolevate arendustega ja saaksid analüüsida hindu, pakkumisi ja muid parameetreid. See annab hea ülevaate toimuvast ning muudab järgmise sammu lihtsamaks.
Mis on sinu vajadused?
Kõige olulisem osa oma kodu soetamisel on selgeks teha, mis on su vajadused. Kas eelistad elada kesklinnas või looduse lähedal? Kui suur peaks olema elamispind? Mitu tuba oleks optimaalne? Mis korrusel peaks korter asuma? Mitu korrust võiks majal olla? Milline on ideaalne planeering? Kas avatud või eraldatud ruumidega? Kui olulist rolli mängib rõdu või terrass? Kas soovid pigem hommiku-, lõuna-, või õhtupäikest? Juba sisustatud või alles tühjad ruumid? Saun, vann või hoopis mõlemad? Mis materjale soovid kasutada? Kas panipaik on tähtis? Kas vajad ka parkimiskohta? Kõik need küsimused aitavad sind ükskõik millise kinnisvara soetamise juures.
Arvesta oma võimalustega
Muidugi on tore unistada suurelt ja soovida kõige uhkemat penthouse-i, kuid lõpuks peab keegi seda ka üleval pidama. Niisiis tuleb välja selgitada kui suuri kulutusi saad endale lubada. Siinkohal ei tohi karta pisemat elamist, sest õige arenduse puhul on ka see väga hästi läbi mõeldud ja projekteeritud.
Planeering, planeering, planeering
Ostes elamu alles ehitusjärgus olevasse arendusse on planeering võtmetähtsusega. See joonis sisaldab kogu infot valmiva projekti kohta ning näitab ära head ja vead ilma füüsilist tulemust nägemata. Meie poole pöördunud kliendid kurdavad alatasa muret planeeringute osas ning tihti korduvad järgmised probleemid: proportsioonid on valed. Väiksesse korterisse on projekteeritud liiga suur köök ja vastupidi, köögiseadmete ja pesumasinate asukohad on läbimõtlemata, mõõdud ei klapi, ventilatsioonitorustikke peidetakse ripplagede taha, walk in garderoobide asemel on lükandustega riidekapid ja nii ilmnevad lõpptulemuses probleemid, mida pole algsetel joonistel ega 3D fotodel kajastatud. Selliste vigade vältimiseks tuleb juba töö algfaasis protsessi kaasata sisearhitekt. Meieni jõudnud lugude puhul on sisearhitekt palgatud vaid üksikutel juhtudel ja enamasti teevad tema tööd arhitekt või arendaja.
Siit ka meie soovitus: alles planeerimis- või ehitusjärgus elamut ostes pöörduge alati sisearhitekti nõustamisele. Nii saab ära hoida hiljem välja tulevaid vigu, kus võimalusi nende parandamiseks on vähe. Samuti aitab sisearhitekt koostada elektri- ja ventilatsiooniplaane vastavalt kliendi soovidele ja vajadustele. Kui elamu on juba ehitusjärgus ja planeeringud on valmis, proovib sisearhitekt leida parima lahenduse.
Comentários