top of page

Disainitrendid 2021


FUTURISTLIK MÖÖBEL


Selleaastaseks põhitrendiks on kindlasti iseloomuliku skulptuurse esteetikaga ebatavalised mööbliesemed. Inglise keelest võite leida vasteid kasutades märksõnu Sculptural Furniture või Puffy Furniture. Erinevatel joontel on sisekujunduses eri funktsioonid: need võivad aidata muuta ruumi kõrgust ja laiust. Tasakaalu loomiseks on hea kasutada horisontaalseid, vertikaalseid, diagonaalseid ja kõverjooni.
TERRATSO


Terratso (itaalia keeles Terrazzo) on materjal, mida valmistatakse tsemendi kombineerimisel jahvatatud mineraalide seguga (marmor, graniit ja kvarts). Selle lihvimisel saavutatakse kaunis erivärviline pind, mida kasutatakse nii tööpindadel, põrandatel kui seintel.
ROTANG


Rotang loob väga nostalgilise meeleolu, olles pärit 70ndatest. Seda retrohõngulist punutist kasutatakse nii mööblil, peeglitel, lambivarjudel, voodipeadel kui aksessuaaridel. Rotang mõjub naturaalsena ja toob ka kaasaegsesse ruumi veidi maalähedust. Kromo e-poes on müügil uue seeria Allez´i tool just selle trendika mustriga.
JAPANDI


Japandi stiil keskendub minimalistlikule disainile, mis on esteetiliselt meeldiv, kuid samas väga funktsionaalne ning lisaks rõhutab see ka jätkusuutlikkust. Kuna üha rohkem tarbijaid peab lugu keskkonnasõbralikest materjalidest, on Japandi populaarsus kasvavas järgus. Sellise stiili saavutamiseks tuleks keskenduda puhtusele, avatud ruumidele ja orgaanilistele materjalidele nagu puit, bambus, betoon ja klaas.
KURVID JA ÜMARAD VORMID


Ümarad jooned mõjuvad väga elegantse ent siiski hubase ja kutsuvana, andes meile võimaluse suhtluseks ja koosviibimiseks. Näiteks muudavad ümarad või kurvidega looklevad peeglid ruumi visuaalselt suuremaks ja heledamaks. Seejuures tuleks silmas pidada, et raam peaks olema tagasihoidlik. Vaip on klassikalises mõistes ristkülikukujuline, kuid miks mitte improviseerida hoopis loogeliste vormidega?Comments


Viimased postitused
bottom of page