top of page

WOW!

5 ideed WOW-efekti saavutamiseks
1 JULGED KONTRASTID


Igal ruumil peaks olema põhielement, millel pilk peatuma jääb, olgu selleks siis huvitava värvitooniga sein, diivan, mööbliese või mõni muu sisustuselement. Selleks, et too välja paistaks, tuleks aga valida julge värv, mis omakorda ülejäänud ruumiga kooskõlas oleks. Vaadake allolevaid pilte: julged värvid mõjuvad stiilselt ja energiliselt.
2 KUNST


Ruumi põhielemendiks sobib ideaalselt ka mõni kunstiteos: mida suurem seda uhkem! Kunst annab ruumile personaalse puudutuse ja omapära ning muudab ruumi terviklikuks. Väga olulist rolli mängib ka kunsti asukoht, paigutus ja raam, milles seda eksponeeritakse. Samuti saab kunstiga mõjutada ruumi üldist värvipaletti ning siduda seda interjööriga.
3 Tekstuurid ja materjalid


Oleme harjunud mängima värvide ja vormidega, jättes aga tagaplaanile tekstuurid ja materjalid, millega saab samuti huvitavaid lahendusi moodustada. Interjööris mõtleme tekstuuride all tavaliselt erinevaid kangaid, kuid tegelikult on tekstuur igasugune pind (sile, kare, auklik, krobeline, glaseeritud jne). Materjalide all peame silmas puitu, metalli, klaasi, kivi, messingit, kroomi jne. Tekstuuride ja materjalide kombineerimisega võib ruumile anda täiesti uue ilme, muuta seda hubasemaks või lihtsalt huvitavamaks.
4 Valgus


Üks hea viis wow-efekti saavutamiseks on valgus. Olete ehk tähele pannud, et uusarendustes on suured aknad väga populaarsed ning ka kõrghooneid ehitatakse peamiselt klaasist. Seda selle pärast, et naturaalsel valgusel on inimesele väga suur mõju. Meie kliimas, kus pool aastat on üsna pime, üritatakse valgust võimalikult palju ära kasutada. Astudes ruumi, mis on täis päevavalgust, tekib justkui iseenesest hea tunne ja see emotsioon on kindlasti wow- vääriline. Kui aga naturaalsest valgusest puudu jääb, saab seda toetada tehisvalguse abil, kasutades suuri laelampe või lisada aktsendiks stiilseid meeleoluvalgusteid.

5 Taimed


Too loodus tuppa! Rohelus mõjub siseruumis värskendavalt ja viib mõtted argielust eemale, vähendades nii stressi ja ärevust. Siinkohal on aga oluline, et taimed oleksid ruumis asetatud tasakaalustatult. Selle asemel, et need ruumi ühte nurka kuhjata, proovige igale taimele oma koht leida. Seejuures pidage meeles ka potivalikut: lillepott või vaas on samuti üks viis ruumi dekoreerimiseks.
Comments


Viimased postitused
bottom of page