Valgustid: mis, kuhu, miks?
Iga ruumi puhul on sisustusega sama olulisel kohal valgustus ning selles postituses jagame teiega nippe, mida saate oma kodu kujundamisel kõrva taha panna.
Esimese sammuna tuleks teha valgustusplaan, kuhu märgitakse valgustite asukohad. Meie poole pöördudes loome vastavalt Teie soovidele ja vajadustele valgustusprojekti ise.
Kuna igal ruumil on erinev kasutusala, on ka kasutatavad valgustid erineva eesmärgiga. Üldvalgustus peaks olema igas toas, sest see valgustab tervet ruumi ning siinkohal võib kasutada LED-ribasid, süvistatavaid- või plafoonvalgusteid ning ka lühtreid.
Esikus võiks olla kapivalgus, mis on eriti mugav riiete valimisel. Kapivalgust ei pea lülitist vajutama, see lülitub automaatselt ukse avamisel sisse.
Köögis on väga vajalik tööpinnavalgus, mida kasutatakse näiteks söögitegemise ajal. Söögilaua kohale paigutatakse tavaliselt kohtvalgusti, mis valgustab ainult enda all olevat pinda. Väga tihti kasutatakse üldvalgustuse asemel kohtvalgusteid ning kurdetakse, et ruum on liiga pime. Selle vältimiseks peaks köögis olema ka üldvalgustus.
Elutoa saab hubasemaks muuta põranda- või meeleoluvalgustite abil, mis annavad mõnusat sooja valgust, kuid ei muuda tervet tuba eredaks. Meeleoluvalgustid on tavaliselt läbipaistvamad, väiksemad ja tihtipeale värvilised. Seda sellepärast, et nad ei ole mõeldud valgustama suurt ala, vaid andma ruumile teatud feelingu. Samuti võib dekoreerimiseks kasutada laualampe.
Ka magamistoas võiks kasutada sama plaani, mida elutoas, asetades kohtvalgustid näiteks öökappide kohale voodi kõrvale. Nii saab voodis raamatut lugeda või tuba lihtsalt veidi hämaramaks muuta. Eriti õdusa meeleolu tekitamiseks oleks hea, kui valgustid oleksid dimmerdatavad. Nii saate vastavalt soovile valguse eredust muuta.
Vannitoas võib kasutada nii süvistatavaid laevalgusteid kui ka seina-või rippvalgusteid peegli kõrval (peegli kohale asetatuna võivad need näole varje tekitada).
Meie e-poest leiad suure valiku valgusteid täitmaks kõiki vajalikke funktsioone
Comments