top of page

Eramu Nõmme metsade vahel

Järgnevas blogipostituses räägime ühe kauni Nõmme maja renoveerimisprotsessist, mille tulemusena sai 90-ndatel ehitatud elamust kaasaegne ja minimalistlik kodu.Ehkki maja on suur ja tube jagub ka külalistele, oli probleemiks kehv planeering: alumisel korrusel ei olnud vannituba, esik oli väga kitsas ja eraldatud vaheuksega ning köögis võttis enda alla palju ruumi suur kamin. Niisiis alustasime uue planeeringu koostamisega. Esmalt projekteerisime ümber seinte asukohad, mille käigus sai kitsast esikust avar walk-in garderoobiga eesruum ja väikesest tualetist laeduššiga vannituba. Teiseks kavandasime uue funktsionaalse saarega köögi koos minimalistliku kaminaga, millega asendasime vana ja ohtliku avatud kamina. Teise korruse koridori kohal sai alla toodud lagi, et vältida talveperioodil soojakadu.


Sisekujunduses sai vahetatud alumise korruse parkett, siseuksed ja värvitud kõik seinad ning ülemise korruse põrandad. Ülemisel korrusel asendasime ka vannitoa ja kabineti umbsed uksed klaasitud ustega, mis tõid ruumidesse loomulikku valgust. Lisaks andsime trepile uue ilme ja vahetasime vannitubades välja sanitaartehnika ning keraamilised plaadid.

(Vaata blogi lõpus pilte, milline nägi maja välja enne)Selle põhjamaiselt karge kodu südameks on minimalistlik saarega köök. Funktsionaalsete seinakappide sisse on integreeritud nii ahi, mikrolaineahi kui ka sügavkülm- ja tavaline külmkapp. Üheks põhiideeks oli viia silma alt ära köögitehnika, nõud ning muud söögitegemisvahendid ja peita need lahtikäivate pocket-doors uste taha. Nii

saab näiteks külaliste tulekul lihtsa vaevaga köögi korda teha.

Lisaks saarele saab pidulikumaid roogasid nautida Normann Copenhageni Slice söögilaua ääres, mida ümbritsevad klassikalised Form toolid. Soojal suvehommikul võib mõnuleda ka terrassil, kuhu pääseb söögilaua kõrvalt.


Avatud köök on seotud läbi kahe korruse ulatuva avara elutoaga, kust pääseb samuti avarale terrassile.

Maja mõlemad vannitoad on kaetud heleda keraamilise plaadiga, mis mõjub neutraalsena ning koos valge sanitaartehnikaga muudab see ruumid avaramaks. Alumise korruse vannitoale on aksendiks lisatud tumehallid kapid Fenix laminaatustega.

Teisele korrusele viib kaunis trepp, kust avaneb vaade alumisele korrusele. 90-ndatel ehitatud majja tõime värviliste aksessuaaride ja kunsti näol tagasi veidi retrohõngu. Loomulikult jätsime alles ka antiikmööbliga kodukontori, kuid lisasime mõned moekad detailid, mis ruumi üldise atmosfääri siiski modernseks muutsid.

Pildid enne renoveerimistöid


Comments


Viimased postitused
bottom of page