Saagu Rahu... ja jõuluaeg.

Veel mõni nädal ja siis see tulebki... Kauaoodatud jõuluõhtu ning aastavahetus.

Või on rõõmsast ootusest saanud pigem mure, ärevus ja kohustuslik tagantkiirustamine?Taanlaste hygge elustiili järgides leiab valgusevaene advendiaeg uue tähenduse. Kui leida igas päevas üks hubane "Hetk", panna enda jaoks paika päeva ja nädala ajakava ning teha kohustuslikke toimetusi vähehaaval jõudumööda, siis jagub aega ja jaksu rohkem ning on stressi vähem.

Seega, süütame küünlad ja jõulutuled, ümbritseme end võimalikult palju valgusega,

kohtume lähedastega ja sõpradega, leiame aega lapselikuks rõõmuks, meisterdamiseks ja maiustamiseks. Ning tunneme rõõmu kõige maagilisemast ja salapärasemast aastaajast.

VALGUS

Põhjamaine talvepimedus justkui januneb valguse ja võbeleva leegi järele. Kui kaminat kodus ei ole, täidab selle rolli ka küünlavalgus. Kui taanlaste käest küsida, mitut küünalt nad tavaliselt korraga põletavad, siis sageli ei oska nad sellele küsimusele vastata. On seal siis neli-viis advendiküünalt või kausitäis teeküünlaid või mõlemad koos... Elav tuli

rahustab ja viib mõtted uitama. Kindlasti tuleb järgida elementaarseid ohutusreegleid, et hubasest olemisest ei sünniks suurt õnnetust.

JÕULUMEELSUS

Pühade ootuse saab teha mõnusamaks kodu puhtaks kraamides ja vastavalt hooajale kauniks seades. Sättida akendele jõululambid, tuua tuppa hooajale vastavad taimeseaded või kasutada meeleolu loovaid dekoratiivseid aksessuaare. Ka sukulendid aitavad tekitada jõululiku tunde, kui need paigutada talveteemalistesse pottidesse ja seada näiteks kohvilauale või riiuliservale jõuluseadeks. Iga väike mõtestatud liigutus lisab kodule pühalikku meeleolu.


LAPSEMEELSUS JA MÄNGULISUS Miks mitte lubada endale väheke mängulisust: riputada sokid nagisse, paigutada sussid aknale või meisterdada advendikalender, kuhu poetada hommikuhämaruses kasvõi paar head sõna või südamesoov õnneliku päeva täitumiseks.

OSADUS

Oluliseks märksõnaks on sõbrad ja koosolemised. Kooskokkamine ja toidu jagamine on iidne traditsioon ning aitab peletada üksildustunnet. Et vältida liigseid kulutusi, ei pea ju kohvikusse ja restorani minema, vaid üheskoos on kodus hea olla. Alati võib leppida kokku menüü ja jagada selle omavahel, las igaüks toob lauale meelepärast. Samuti aitab muuta sündmuse pidulikumaks, kui kaunistada laud küünalde ja lilleseadetega.


UNISED HOMMIKUD

Pidev kiirustamine ja süütunne kohustuste kuhjumise ees viivad kogu jõulurõõmu, seepärast lubagem endale vahel mõni mõnusalt laisk hommik. Isegi kui see tähendab tunnike varem ärkamist, võib rahus nauditud hommikusöök, värskendav mahl, piimavahune kohv või lemmik taimetee anda hea stardi õnnestunud päevale.


Selle asemel, et haarata kohvipoest tops teele kaasa, võtkem endale aega olla ja oleskleda. Kui lisada siia killuke lapsemeelsust, võivad kallimale päkapikud vahel tuua näiteks hommikusöögi voodisse. Et ärgata rahus ja unistada hetkeks parimast eelseisvast päevast. Mõttes on väge ja unistused võivad täituda.


KIRJAD JÕULUVANALE

Viimase minuti kingirallist kujuneb kahjuks sageli pigem tülikas kohustus ning see varjutab heldimuse kingisaaja suhtes, mis ongi ju algne kinkimise mõte. Seepärast tasub kingivalikuga varakult alustada. Kui koostada nimekiri kingisaajatest ja nende hobidest, unistustest ja vajadustest, saame praktilise vundamendi, millele kingivalikul toetuda. Kingitus ei pea olema suur ja uhke, vaid pigem midagi, mille oleme just sellele inimesele mõeldes välja valinud. Ikka poetab keegi "vihjeid" jutu sisse. Hoolega kuulates on neid hea välja noppida ja salanimekirja kirja panna ja sobiva leidmisel valmis soetada. Ja seda aastaringi. Nii jääb jõuluaeg pigem pakkimisele ja ühisele elevusele.

Jagame teiega juuresolevatel fotodel mõned populaarsemaid kingisoove, mida Kromo külastajad jõulupakki on soovinud. Päkapikukontor on avatud: info@kromodisain.ee või tel.5656 5333 Soovi korral pakime kingituse kaunilt valmis.


Toogu käesolev advendiaeg ikka rõõmu ja nostalgilist äratundmist, koosolemisi ja rahu!

Viimased postitused
Arhiiv
Kategooriad

Kromo Disain OÜ

Kopli 16, 10412 Tallinn

Tel: +372 56565333

Tel: +372 5164040   

e-mail: info@kromodisain.ee

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle