top of page

Disaininipid: Kuidas muuta väike ruum visuaalselt suuremaks

Bolia Disainiblogi kaasautor Allan Torp on tunnustatud taani disainer ja kodukujundus-raamatute autor.

Rod moodulriiul ja Double up klapplaud sobivad ideaalselt väikesesse ruumi.

Harmooniline ruum sünnib funktsionaalsuse, ruutmeetrite aruka kasutamise ja esteetika sümbioosis. Kui sisekujundus ja mööbel on omakohaselt sobitatud, tundub ruum alati meeldiv. Et leida inspiratsiooni mõistliku ruumikasutuse teemal, siis uudistan erinevaid väikeste ruumide jaoks teostatud sisustusprojekte.

On olemas paar lihtsalt sammu, kuidas muuta väike kodu avaramaks ja ruumikamaks.


Vabane ebavajalikest asjadest


Esimene samm on võimalikult minimalistlik suhtumine asjadesse. Et paremini aduda, mida säilitada ja mida mitte, on kasulik kujutada ette oma tuba veel väiksemana. Kriitiliselt suhtudes, ebavajalikest ja aegunud esemetest vabanedes, saab ruum puhtam ja mõjub suuremana. Kui esemeid on vähem, on tuba ka kergem puhastada ning kellele see ei meeldiks.


Koonda kokku kõik tehnilised seadmed ja peida juhtmed


Kaval nipp elutoa korrastamiseks on järgmine: paiguta tele- ja audioseadmed ning suuremad kapid-sahtlid ühte seina. Kaablid peida kappide taha ja riiulite sisse, nii väldid puntraid ja vaadeldavad pinnad tunduvad rahulikumad.


Puhta ja minimalistliku joonega ning väga mahukas kapp Floow.

Kombineeri ja paiguta nutikalt

Erinevaks otstarbeks mõeldud tsoone, nagu söögituba ja köök, kokku liites võidad lisaruumi muudele vajalikele teemadele, näiteks puhkenurgale või kodukontorile. Siinkohal on oluline arvestada ruumide funktsionaalsusega. Püüa mõtiskleda, kuidas erinevaid esemeid, sealhulgas ka mööblit, võib kasutada erineva otstarbega ja püüa neist võimalikult palju kasulikku välja pigistada. See annab vabaduse investeerida ühte kvaliteetsesse mitmeotstarbelisse esemesse, selmet koormata ruumi ja rahakotti. Seega, püüa kujundada ruum erinevateks tsoonideks ja kasuta neid siis erinevas otstarbes. Samuti sobivad konsoollauad, kummutid ja riiulid ideaalseteks ruumijagajateks.

Strap riiulit saab kohandada vastavalt ruumi suurusele ja vajadusele.

Rod riiul on saadaval erinevates kombinatsioonides.

Rod riiuli konstruktsioon mõjub õhulisena ja lisab ruumile avarust.

Paiguta strateegilistesse kohtadesse suured peeglid

Üks kindel klassikaline nipp ruumi avardamiseks on suurte peeglite kasutamine. Kui asetad akna vastasseina peegli, peegeldab see päevavalgust ja muudab ruumi avaramaks. Samuti on väikses esikus võimalik peegli abil illusoorselt ruumi jätkata ja seda sügavamaks muuta. See nipp tasub meelde jätta, kuna on lihtsaim viis, kuidas väike ruum avaramaks muuta.

Praktilise riiuliga peegel Shift (Bolia) on saadaval ka nagidega variandina.

Viimased postitused
bottom of page